Parasole reklamowe – z jakich materiałów się je produkuje?

Posted on

Parasole reklamowe

Parasole reklamowe

Parasol to popularny gadżet reklamowy, który sprawdzi się w niemalże każdej branży. Na jego zakup decydują się rozmaite firmy – zarówno małe, jak i te o ogólnoświatowym zasięgu. Parasol wręczyć możemy tak stałym, jak i nowym klientom. Doskonale sprawdzi się on w roli podarunku okolicznościowego, na przykład z okazji przedłużenia współpracy czy jubileuszu marki. Wykorzystać można go również w roli podarunku w czasie imprez branżowych takich, jak konferencja, sympozjum lub targi. Jakie materiały są wykorzystywane do produkcji takich upominków?Parasole reklamowe, których zadaniem jest skuteczna ochrona przed deszczem, najczęściej wytwarzane są z poliestru. Jest to sztuczny materiał charakteryzujący się doskonałymi parametrami wodoodpornymi. Jest on także bardzo trwały oraz odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia takie, jak chociażby przerwanie. Na taki produkt warto wydać nieco więcej – najtańsze modele są wytwarzane z niskiej jakości syntetyków, które mogą nie przetrwać wichury. Wybierając parasol, szczególną uwagę warto zwrócić na to, czy w opisie danego modelu znajduje się oznaczenie „pongee”, które odnosi się do bardziej wytrzymałych tkanin.

Parasole reklamowe niekiedy wytwarza się także z teflonu. To materiał bardzo wytrzymały, który przetrwa nawet najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne. Jeszcze większą trwałością charakteryzują się modele wytwarzane z nylonu (wykorzystuje się te same materiały, co na przykład przy produkcji spadochronów).

parasole reklamowe mogą być jednak nie tylko trwałe, lecz również estetyczne. Idealnie do tego celu sprawdzą się produkty z domieszką satyny oraz jedwabiu. Bardzo efektownie prezentują się także modele przezroczyste tworzone z przezroczystej folii PCV. To materiał zarówno wodoszczelny, jak i niedrogi. Szukając parasola, który ochroni nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, rozglądać należy się za modelami z bawełny, satyny, jedwabiu czy żakardu. Osobną grupę produktów stanowią tak zwane parasole japońskie, które wykonuje się z papieru pokrytego wodoodpornym lakierem.

Tags: , ,